Nová řada laminátorů S165/115 využívá progresivní technologie v oblasti návrhu i výroby. Jedná se o vysoce výkonné a přesné laminátory pro práci z role na roli včetně současného laminování a podlepování oboustrankou. 

Vzhledem ke svým technickým parametrům, zejména vysokému přítlaku umožňují také produktivní kašírování na desky.

Kombinace elektromechanického zdvihu a pneumatického přítlaku má pro práci pozitivní přínos. Stroj netrpí klasickým problémem laminátorů s mechanickým zdvihem na kliku - tedy nerovnoměrným přítlakem na obou stranách válce. U S165/115 je pneumatický přítlak přesně nastavitelný na manometru až do ekvivalentu 450kg, což ve spojení s průměrem válců 140mm zaručuje dokonalou laminaci materiálů o šířce až 165cm (165cm je šířka potahu na válcích, vzdálenost mezi bočnicemi je 180cm). Stroj je standardně vybaven tepelnou asistencí s vyhříváním horního válce do 70°C. Za příplatek se dodává v provedení s vyhříváním horního nebo obou válců do 130°C tedy jako stroj pro laminaci za horka.

Nejvyšší počet pozic pro materiál je 5 (3 bržděné a 2 hnané). Laminátory řady S165/115 mají stejný odnímatelný stůl z hliníkových profilů vpředu a vzadu. Standardně se dodává jeden, který může být umístěn vpředu nebo vzadu podle okamžité potřeby.

Zdvih horního válce je ovládán elektricky až do 40mm. Stroj automaticky rozpozná tloušťku vloženého materiálu (tisk, deska). Obsluha pouze nastaví požadovaný přítlak a stiskne tlačítko.

Maximální rychlost je 8m/min, laminátor plynule zrychluje na nastavenou rychlost. Ovládát je možné tlačítky na panelu, nebo nožním spínačem. Výstup z válců je volný. Materiálu nic nepřekáží a snadno se navíjí na dutinku i když lamino přesahuje okraje tisku.

Stlačený vzduch může být dodáván z externího kompresoru/rozvodu (do 6bar) nebo může být menší kompresor zabudován v levé skříni laminátoru (do 4bar).

Vzhledem k robustní a tuhé konstrukci rámu a variabilitě provedení jsou být laminátory S165/115 používány klasickým způsobem jako samostatné stroje v reklamní výrobě nebo být začleněny do výrobních linek v rámci průmyslových aplikací - například aplikací tisků na sklo, výrobě membránových klávesnic, zpracování mangetických fólií atd.. Pro účely takových aplikací z řady S165/115 vyrábíme varianty laminátorů podle specifických požadavků zákazníka. Hlavními parametry variability jsou:

- počet a umístění pozic pro materiál s ohledem na hmotnost a návin materiálu

- vyhřívání válců

- počet a umístění pracovních a podávacích stolů

- přítlak válců

- ovládání stroje

- rychlost otáčení válců

- online řezání laminovaného materiálu na jednotlivé archy s přesnými rozměry