Oproti běžným laminátorům, které laminují pouze z role, je na laminátoru Flexilam možná archová laminace z připraveného archu (část laminovací fólie odříznuté z role). Archová laminace je vhodná pro zakázky menšího a středního rozsahu a má některé nesporné výhody.

zavedení materiálu při archové laminaci

• Zavádění lamina je naprosto jednoduché, bleskově rychlé a bezchybné. Spočívá v pouhém vsunutí archu mezi válce, oddělení laminovací fólie a přehození přes horní válec. I nezkušený pracovník to pohodlně dokáže během dvou minut a materiál spotřebovaný na zavedení činí méně než 10 cm.

• Úspora materiálu při zavádění i při vlastní laminaci. Na archovém laminátoru je možné laminovat libovolnou velikost. Záleží jenom na velikosti vašeho tisku a na velikosti připraveného archu laminovací fólie. Pokud potřebujete zalaminovat třeba jenom formát A3, odříznete z role potřebný přířez a zbytek do šíře role uschováte pro pozdější použití.

• Variabilita. Archová laminace vám dává ohromnou svobodu ve volbě materiálu. Nejste vůbec závislí na průměru jádra role ani na formátu vašich tisků, ani na tom, jaké lamino či kašírovací fólii máte zrovna ve stroji zavedenou. Každý arch vaší laminace může být individuální. Vyhovět spěchajícímu zákazníkovi, který požaduje zalaminovat 2 tisky A0 - jeden matně, druhý leskle a podlepit je kašírovací fólií a jako přívažek chce na formát A3 venkovní lamino s UV filtrem - bude pro vás hračkou.

• Jistota a přesnost. Při laminaci dlouhých formátů například 4 a více metrů - si při archové laminaci snadno zajistíte potřebnou přesnost. Položíte si laminovaný tisk na silikonový papír a srovnáte okraje. Nestane se vám, že by laminovaný tisk „vyjel“ z lamina.

• Rychlost posuvu materiálu je až 8,0 metru za minutu. V praxi lze zalaminovat formát A0 zhruba za 3 minuty - včetně zavedení lamina! Mezi tím plotr tiskne další formát. To vám umožní plynule realizovat laminaci vlastních i externích tisků.